KOLONIA DLA MŁODZIEŻY

WCZASY RODZINNE

W tym roku zapraszamy do słonecznej Italii, a konkretniej do uroczej nadmorskiej miejscowości Tagliata di Cervia, w której nocujemy tuż przy plaży!  Wygodny hotel z polską obsługą – od plaży oddziela go jedynie piękny piniowy park.

Data: 7 – 18 lipca (wyjazd w godzinach wieczornych, przyjazd w godzinach  wczesnoporannych)

Miejsce: Tagliata di Cervia, hotel Karim***

Dla kogo: młodzież od 12 roku życia lub 8 lat w przypadku wyjazdu z rodzicami.

Zakwaterowanie i wyżywienie: Hotel Karim *** znajduje się zaledwie 50m od plaży i oferuje zakwaterowanie w pokojach 3-,4-osobowych z łazienkami, klimatyzacją i telewizorami z płaskim ekranem. Śniadania w formie bufetu szwedzkiego, lunche i obiadokolacje serwowane z bufetem sałatkowym oraz przekąskami. Hotel ma polską obsługę, co z pewnością wpłynie na komfort komunikacyjny uczestników wyjazdu.

Cena zawiera: transport autokarem turystycznym, zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (9 noclegów), klimatyzacja,  śniadania w formie bufetu, lunche i obiadokolacje serwowane z bufetem sałatkowym i przekąskami, opieka wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW 15.000zł + KL 20.000euro, wycieczka do Cervii, wejście do Muzeum Soli, zwiedzanie Cesenatico, pakiet atrakcji i animacji wymienionych poniżej, VAT.

Cena nie zawiera: taksy klimatycznej i opłat administracyjnych (20 euro/os.), opłat plażowych (ok. 20 euro za cały wyjazd), ustawowej opłaty na TFG (10zł) i TFP (10zł).

Wyjazdy z Bielawy, Dzierżoniowa i Świnicy wieczornych.

Cena: 2190zł

W przypadku chęci zapisu prosimy o kontakt telefoniczny z organizatorem – 793 793 818.

 

Data: 7 – 18 lipca (wyjazd w godzinach wieczornych, przyjazd w
godzinach  wczesnoporannych)

Miejsce: Tagliata di Cervia, hotel President***

Dla kogo: dorośli i dzieci poniżej 8 roku życia, dzieci powyżej 8 r.ż. traktowane będą jako koloniści.

Zakwaterowanie i wyżywienie: Hotel President *** , znaduje się zaledwie ok. 200m od hotelu kolonistów , komfortowe pokoje 2-osobowe (na życzenie 3- lub 4-osobowe dla rodzin) wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem, mini lodówkę, balkon, klimatyzację, skrytkę depozytową, telefon, bezpłatne wi-fi, suszarkę do włosów, prywatną łazienkę, ręczniki. W hotelu serwowane będą śniadania (codziennie od 7:45 do godz. 12:00) w formie bufetu z lokalnych produktów. Obiadokolacje podawane będą w Hotelu Karim*** (hotel kolonistów).

Cena zawiera: transport autokarem turystycznym, zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych (możliwość 3-/4-osobowych na życzenie) z pełnym węzłem sanitarnym (9 noclegów), śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane z bufetem sałatkowym i przekąskami, ubezpieczenie NNW 15.000zł + KL 20.000euro, wycieczka do Cervii, wejście do Muzeum Soli, zwiedzanie Cesenatico, VAT.

Cena nie zawiera: taksy klimatycznej i opłat administracyjnych (20 euro/os.), ustawowej opłaty na TFG (10zł) i TFP (10zł).

Cena:
dorosły: 2190zł, dzieci do lat 2: 820zł, dzieci do lat 7: 1560zł

Wyjazdy z Bielawy, Dzierżoniowa i Świnicy w  godzinach wieczornych.

Hotel Karim – hotel kolonistów

 

Hotel President – hotel wczasowiczów

 

Atrakcje w cenie

Wycieczka do Cesenatico

Urocza nadmorska miejscowość z portem zaprojektowanym przez Leonarda da Vinci, parkiem piniowym. Zapoznamy się z budową lokalnych łodzi, sposobem konserwacji żywności w średniowiecznych Włoszech, wypoczywać będziemy na lokalnych piaszczystych plażach.

 

Wycieczka do Cervii

Podczas turnusu zwiedzimy Cervię słynącą z unikalnych salin i produkcji… słodkiej soli! Miejscowość położona jest nad kanałem, który łączy morze z rozległymi na 827 hektarów salinami, w których od starożytności produkowano sól. Silne związanie lokalnej społeczności z solą spowodowało otwarcie Muzeum Soli, które zwiedzimy. Fakultatywne zwiedzanie salin.

 

 

jorik-kleen-iKuT7niw8vE-unsplash

Imprezy nie tylko w ośrodku – atrakcja kolonijna

W tym roku nie zabraknie również imprez! W ośrodku, a kto wie – może i … na plaży? Co Wy na to? 🙂

Dobra muzyka, kreatywne przebrania, doborowe towarzystwo – czego więcej trzeba?

Masa konkursów i animacji! – atrakcja kolonijna

wieczór filmowy 

– wizyta we włoskim centrum handlowym 😉

– Loża kłamców, czyli która historia jest prawdziwa?

– Gra miejska – co wiecie o Włoszech?

– Gry planszowe do dyspozycji grupy

– i wiele innych, ale przecież nie możemy zdradzić wszystkiego 🙂

Pakiet fakultatywny

Mirabilandia

Zapewniający niesamowite przeżycia par rozrywki – jeden z największych i najbardziej popularnych we Włoszech. Park podzielony jest na 7 części tematycznych, otaczających centralnie położone jeziora. Park podzielił swoje atrakcje na trzy poziomy intensywności, dlatego zanim z nich skorzystamy, jesteśmy w stanie określić, czy są odpowiednie dla grupy. Szczegóły na stronie: https://www.mirabilandia.it/.

1 dzień: dzieci +30 euro, dorośli: +35 euro

drugi dzień w parku: +10 euro (dla wszystkich)

San Marino

Jeden z najmniejszych krajów świata zachwyca spektakularnymi widokami. San Marino to republika położona na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na morze i okolicę. Wejdziemy do Bazyliki św. Maryna, zobaczymy trzy słynne wieże, siedzibę władz miasta oraz fortyfikacje.

Cena: 15 euro

Dla chętnych wyjazd na lokalną włoską farmę, na której odbędą się warsztaty wyrobu i wypiekania lokalnego przysmaku – focaccii – pod okiem włoskiej rodziny na farmie w okolicach San Marino. Podczas pobytu w agroturystyce poznamy również rosnące tam owoce i warzywa oraz zioła, a także spotkamy zwierzęta hodowlane i zapoznamy się z funkcjonowaniem lokalnej winnicy. Dorosłych zaprosimy natomiast w tym czasie na degustację 4 rodzajów wina oraz lokalnych przekąsek – wędlin, serów, piadiny i oliwek.

Cena: 20 euro

Ważne informacje organizacyjne

Uwaga! Wyjazd kierowany jest do dzieci i młodzieży. Aby wziąć udział w kolonii niezbędny jest dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty (ważny min. 6 miesięcy). We Włoszech obowiązuje waluta euro, dlatego kieszonkowe dzieci powinno być również w euro.

Za spełnienie wszystkich warunków wjazdu do kraju docelowego jak i krajów tranzytowych odpowiada osoba zawierająca umowę.

Każdy uczestnik musi posiadać wypełnioną przez rodzica lub opiekuna prawnego kartę kwalifikacyjną w formie papierowej.

Płatność za wycieczki fakultatywne przyjmowana jest w hotelu.