Szwajcaria Saksońska

Zachwycające widoki, przyjemny spacer po Rezerwacie Skał Bastei, zwiedzeni potężnej górskiej  twierdzy i relaksujący pobyt w ogrodach pałacowych. Brzmi jak plan na idealną 1-dniową wycieczkę! Zapraszamy do wspólnego wyjazdu do Szwajcarii Saksońskiej, podczas którego wejdziemy na słynny most w Bastei, podziwiać będziemy przełom Łaby oraz nietuzinkowe formacje piaskowcowe. Następnie udamy się do Twierdzy Koenigstein, w której zobaczymy  najstarsze zachowane koszary w Niemczech, najgłębszą studnię w Saksonii, pierwszy saksoński kościół garnizonowy oraz kopię legendarnej wielkiej beczki na wino Augusta Mocnego. Wycieczkę zakończymy w ogrodach przypałacowych letniej rezydencji władców Saksonii – Pillnitz.
 
Plan wycieczki:
7:00 wyjazd z Dzierżoniowa
7:20 wyjazd ze Świdnicy
11:00 – 18:00 zwiedzanie Rezerwatu Skał Bastei, Twierdzy Koeningstein, ogrodów przypałacowych w Pillnitz, czas wolny na obiad.
22:00 powrót do Świdnicy
22:20 powrót do Dzierżoniowa
Plan wycieczki może ulec modyfikacjom!
 
Data: 18 czerwca 2022
 
Cennik: dorośli 150zł + 20 euro, dzieci 130zł + 15 euro
W cenie: transport autokarem turystycznym, opieka pilota, zwiedzanie z przewodnikiem, ubezpieczenie, zestawy tourguide, bilety wstępu do wszystkich wymienionych atrakcji.
UWAGA! Do udziału w imprezie koniecznie należy posiadać dowód osobisty lub paszport, warto przygotować odpowiednie, wygodne obuwie oraz wodę i prowiant.

 

daniel-j-schwarz-_P-QaQ3SH7U-unsplash

Rezerwat Skał Bastei

Niezapomniane widoki na przełom Łaby z licznych pomostów, kładek i punktów widokowych oraz oczywiście słynnego Mostu Bastei. Podczas spaceru w rezerwacie oprócz panoram, zobaczymy również wspaniałe piaskowcowe formacje skalne. Rejon nazwany został Saksońską Szwajcarią przez  malarza – Adriana Zingga, któremu pejzaże te przypominały rodzinną Szwajcarię. Nazwa wymyślona w XVIII w. funkcjonuje do dziś.

Twierdza Koeningstein

Niezdobyta saksońska bastylia, potężne założenie obronne, doskonale zachowana perła architektury. To tu podziwiać można najstarsze zachowane koszary w Niemczech, najgłębszą studnię w Saksonii,
pierwszy saksoński kościół garnizonowy oraz kopię legendarnej wielkiej beczki na wino Augusta Mocnego.

Pałac i ogrody Pillnitz

Letnia rezydencja dworu saksońskiego położona w malowniczej Dolinie Łaby wypełnionej winnicami. Zamek i park Pillnitz łączą w sobie architekturę barokową i dalekowschodnią stanowiąc tym samym doskonały przykład stylu chinoiserie. Zobaczymy przy nim trzy ogrody: Ogród Angielski, Holenderski i Chiński Podczas spaceru po ogrodach wejdziemy również do palmiarni, w której można podziwiać egzotyczne rośliny, a zwłaszcza 250-letnią kamelię