• Post category:Oferta

Adrspaskie skały i czeski browar

Już 16 lipca przeniesiemy się w niesamowity świat ardszpaskich formacji skalnych, a po kilkugodzinnym spacerze na łonie natury udamy się do browaru w Broumovie. Zwiedzimy go i zadegustujemy narodowego trunku naszych południowych sąsiadów.

Plan wycieczki:

Wyjazdy ze Świdnicy, Dzierżoniowa i Bielawy wgodzinach porannych, wejście do Parku Narodowego Adrspach – Teplice, kilkukilometrowy spacer w otoczeniu wyjątkowych formacji skalnych. Przejazd do Broumov, zwiedzanie browaru, degustacja pięciu rodzajów piwa. Powrót w  godzinach wieczornych.

Data wyjazdu: 16 lipca
 
Cena: dorośli 120zł
W cenie: transport, zwiedzanie z przewodnikiem, ubezpieczenie NNW +KL, zestawy słuchawkowe tourguide
Cena nie zawiera: zwiedzania browaru wraz z degustacją, biletów wejścia do Parku Narodowego Skał Adrspasko-Teplickich oraz rejsu łodzią w parku narodowym –  700kc.
 
Wyjazdy:
Świdnica 7:00, Dzierżoniów 7:20, Bielawa, 7:45

Zwiedzanie Skalnego Miasta

Tysiące skalnych wież, oszałamiająca przyroda i zapierające dech widoki. Kto wstąpi do narodowego rezerwatu przyrody Skał Adrszpasko-Teplickich, znajdzie się w zupełnie innym świecie. Świecie, w którym najwyższa forma skalna Kochankowie (czes. Milenci) osiąga wysokość 81,4 metrów, gdzie imponujący Wielki Wodospad spada z hukiem 16 metrów w dół, najwęższe przejście między skałami ma tylko 50 centymetrów szerokości i gdzie ukrywa się malownicze jeziorko z krystalicznie czystą wodą. Zapraszamy do odkrywania piękna przyrody, która oczarowuje od pierwszego wejrzenia.

josh-olalde--Ygu9Qx309s-unsplash

Zwiedzanie browaru z degustacją piwa

Podczas wycieczki zobaczymy jak warzy się oryginalne piwo w jednym z najstarszych klasztornych browarów w Czechach. W ciągu zwiedzania browaru w otoczeniu pachnącego słodu, wyprodukowanego przez własną słodownię i najlepszego czeskiego chmielu żateckiego odkryjemy tajemnice produkcji jednego z najstarszych piw klasztornych.

Zobaczymy jak rodzi się prawdziwe piwo, wytworzone z najlepszych miejscowych surowców, krystalicznie czystej wody pompowanej z własnej studni artezyjskiej o głębokości ponad 32 metrów oraz najlepszych drożdży piwnych. W ten sposób powstaje tradycyjne czeskie piwo odznaczające się lekko słodkawym, delikatnym i łagodnym smakiem z przyjemnym chmielowym aromatem i goryczką.