• Post category:Oferta
NIE MA MIEJSCA NA LIŚCIE GŁÓWNEJ ? – WPISZ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ!
Na otwarcie sezonu wycieczek wakacyjnych proponujemy wyjazd do Berlina – miasta z historią tak nieprawdopodobną, że kolejne pokolenia przecierają oczy ze zdziwienia, gdy słyszą o tym, jak wyglądał jego podział i życie w reżimie komunistycznym. Na własne oczy zobaczymy pozostałości Muru Berlińskiego oraz wiele innych miejsc związanych z historią stolicy Niemiec.
 
Program wycieczki:
  • wyjazd z Kłodzka (5:20) Ząbkowic Śląskich (5:40, parking przy Kauflandzie), Bielawy (6:00, parking koło Biedronki ul. Wolności 67), Dzierżoniowa (6:20 parking przy Mc Donalds) i ze Świdnicy (6:40 ul. Westerplatte na przeciwko Orlenu),
  • przyjazd do Berlina, zwiedzanie miasta z przewodnikiem : East Site Gallery, Alexanderplatz, Wieża Telewizyjna, Fontanna Neptuna, Kościół Mariacki, Pałac Królewski, Katedra, Wyspa Muzeów, fragmenty Muru Berlińskiego.
  • Przejazd autobusem przez miasto z komentarzem przewodnickim: Unter den Linden, dzielnica rządowa, Kolumna Zwycięstwa, Pałac Prezydencki, ruiny Kościoła Pamięci (Berlin Zachodni). Dworzec ZOO, czas wolny.
  • Druga część spaceru z przewodnikiem: Brama Brandenburska, historyczny budynek Reichstagu, Pomnik Pamięci Żydów. Plac Poczdamski. 
  • W drodze powrotnej te same przystanki, Dzierżoniów ok. północy

Co warto ze sobą zabrać?

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  długi spacer po mieście , dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Między spacerami wrócimy do autobusu. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski. Należy wziąć ze sobą środki pieniężne, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena: 200 zł

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW 10.000zł + KL 20.000 euro, VAT.

Cena nie zawiera: dopłaty programowej + 10 euro/os.

Co zawiera dopłata programowa wymagana na miejscu?

Dopłata pokrywa koszty programowe –10 euro/os. obejmują zwiedzanie z przewodnikiem, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, opłaty lokalne i parkingowe, płatne  u pilota w autokarze.