• Post category:Oferta
 
Już 24 września czeka nas wyjazd do Miśni. Miasto nieodzownie kojarzy się ze słynną, nastarszą w Europie porcelaną. Będzie okazja ku temu, aby zwiedzić urocze miasto, wejść do Muzeum Porcelany i obejrzeć jego bezcenne zbiory oraz delektować się lokalnym winem w doskonalej atmosferze miejskiego festiwalu.
 
Program wycieczki:
  • wyjazd z Dzierżoniowa (7:00 ul. Sikorskiego przy Alei Bajkowych Gwiazd) i ze Świdnicy (7:20 ul. Westerplatte na przeciwko Orlenu),
  • przyjazd do Miśni, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: wejdziemy na wzgórze z zamkiem Albrechtsburg, wejdziemy do Katedry św. Jana i św. Donata,  przejdziemy do głównego i małego rynku malowniczymi uliczkami, zobaczymy ratusz i Frauenkirche oraz kościół protestancki. Na koniec zwiedzania udamy się do słynnej na cały świat fabryki miśnieńskiej porcelany.
  • Wejście do Muzeum Porcelany, zwiedzanie bezcennej wystawy, wejście do warsztatu pokazowego z komentarzem w j. polskim,
  • czas wolny w centrum miasta, gdzie odbywać się będzie w tym czasie Festiwal Wina z wystawcami z lokalnych winnic, możliwość wysłuchanie koncertów, degustowania trunków i lokalnych specjałów kuchni
  • powrót w późnych godzinach wieczornych

Co warto ze sobą zabrać?

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  spacer po mieście znajdującym się na wzniesieniu, dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Podczas wycieczki nie będziemy wracać do autobusu. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski, możliwość zjedzenia gorącego posiłku pojawi się na czasie wolnym, który nastąpi po realizacji programu (ok. godz 16:30). Należy wziąć ze sobą środki pieniężne, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena: 180 zł

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota, spacer z przewodnikiem i zestawami słuchawkowymi tourguide, ubezpieczenie NNW 10.000zł + KL 20.000 euro, VAT.

Cena nie zawiera: biletów wejścia do Muzeum Porcelany, biletów wejścia do Katedry, opłat drogowych i parkingowych: +25 euro (obowiązkowa dopłata w dniu wyjazdu)