Kolonia dla młodzieży - LISTA REZERWOWA

LISTA REZERWOWA – WPISZ SIĘ

W tym roku po raz kolejny zapraszamy do słonecznej Italii, a konkretniej do uroczej nadmorskiej miejscowości Tagliata di Cervia, w której nocujemy tuż przy plaży!  Wygodny hotel z polską obsługą – od plaży oddziela go jedynie piękny piniowy park.

Data: 29 czerwca – 9 lipca (wyjazd w godzinach wieczornych, przyjazd w godzinach  wczesnoporannych)

Miejsce: Tagliata di Cervia, hotel Karim*** lub  Hotel President***

Dla kogo: młodzież od 10 roku życia

Zakwaterowanie i wyżywienie: Hotel Karim *** znajduje się zaledwie 50m od plaży i oferuje zakwaterowanie w pokojach 3-,4-osobowych z łazienkami, klimatyzacją i telewizorami z płaskim ekranem, sejf, wifi przy recepcji. Śniadania w formie bufetu szwedzkiego, lunche i obiadokolacje serwowane z bufetem sałatkowym. Hotel ma polską obsługę, co z pewnością wpłynie na komfort komunikacyjny uczestników wyjazdu. Hotel President***, pokoje 4- osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, telewizory z płaskim ekranem, wifi, sejf, wyżywienie w Hotelu  Karim***.

Program wyjazdu:

29 czerwca – wyjazd ze Świdnicy i Dzierżoniowa w godzinach wieczornych

30 czerwca – 7 lipca – pobyt w  Tagliata di Cervia, realizacja programu:

  • wycieczka do Cesenatico (miasteczko z portem projektowanym przez Leonardo da Vinci, Muzeum Morskie Cesenatico, trabocchi)
  • dla chętnych spacer do centrum Cervii, zwiedzanie miasta słynącego z produkcji słodkiej soli, zwiedzanie Muzeum Soli
  • plażowanie na wybrzeżu (hotel w pierwszej linii przy morzu)
  • liczne zabawy i konkursy oraz animacje
  • wieczorne dyskoteki
  • udział w lokalnych targach rękodzieła, wizyty w lokalnych sklepach
  • realizacja programu fakultatywnego: wycieczka do San Marino, parku wodnego Aquafan oraz Wenecji

8 lipca – wyjazd  z Tagliata di Cervia po śniadaniu

9 lipca – przyjazd  do Polski we wczesnych godzinach porannych

Cena zawiera: transport autokarem turystycznym, zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (8 noclegów), klimatyzacja,  śniadania w formie bufetu, lunche i obiadokolacje serwowane z bufetem sałatkowym, opieka wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW 15.000zł + KL 20.000euro, zwiedzanie Cesenatico, pakiet atrakcji i animacji wymienionych poniżej, ustawową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, VAT.

Cena nie zawiera: taksy klimatycznej i opłat administracyjnych, drogowych i parkingowych  (30 euro/os. – obowiązkowa dopłata na miejscu).

Cena: 2490zł

Hotel Karim

 

Atrakcje w cenie

Wycieczka do Cesenatico

Urocza nadmorska miejscowość z portem zaprojektowanym przez Leonarda da Vinci, parkiem piniowym. Zapoznamy się z budową lokalnych łodzi, sposobem konserwacji żywności w średniowiecznych Włoszech, wypoczywać będziemy na lokalnych piaszczystych plażach.

 

Wycieczka do Cervii

Historyczna portowa miejscowość, która swoją tożsamość oparła na produkcji słynnej „słodkiej soli”. Sól ta wytwarzana jest na wielohektarowych salinach znajdujących się tuż przy mieście, które stały się również rezerwatem przyrody. Zwiedzimy lokalne Muzeum Soli, w którym poznamy historię tego unikalnego miejsca i posmakujemy lokalnego wyrobu – soli. 😉

Imprezy nie tylko w ośrodku

W tym roku nie zabraknie również imprez! W ośrodku, a kto wie – może i … na plaży? Co Wy na to? 🙂

Dobra muzyka, kreatywne przebrania, doborowe towarzystwo – czego więcej trzeba?

Masa konkursów i animacji!

– lekcja włoskiego od postaw

– wizyta we włoskim centrum handlowym 😉

– Loża kłamców, czyli która historia jest prawdziwa?

– Gra miejska – co wiecie o Włoszech?

– Gry planszowe do dyspozycji grupy

– i wiele innych, ale przecież nie możemy zdradzić wszystkiego 🙂

Pakiet fakultatywny

Aquafan

Moc atrakcji wodnych w ogromnym aquaparku zewnętrznym. Znajdziemy w nim strefę zjeżdżalni o zróżnicowanym poziomie, basen z falą, plaże i mnóstwo wodnych gier dla każdego! Całodniowe wyjście dla fanów wodnych atrakcji spragnionych adrenaliny.

Kompleks posiada pięć dużych (podgrzewanych basenów) oraz w sumie około 3 km różnego rodzaju zjeżdżalni wodnych. Dla gości przygotowano tu także takie atrakcje jak m.in. StrizzaCool (zjeżdżalnia rurowa), miniaturowy ocean ze sztucznymi falami, Extreme River, zjeżdżalnia Kamikaze, czy Speedriul. Aquafan to jeden z największych i najpopularniejszych tego typu obiektów w całej Europie.

Cena: 30 euro

nowe WYCIECZKI WAKACYJNE(18)

Wenecja

Podczas całodniowej wycieczki zwiedzimy jedyne w swoim rodzaju miasto, w którym komunikacja odbywa się niemal wyłącznie drogą wodną, a słynne gondole są na wyciągnięcie ręki. Podczas wyjazdu zwiedzimy najpiękniejsze miejsca, place i zobaczymy najważniejsze zabytki, tj. katedrę na pl. Św. Marka, most Rialto, pałac Dożów, Canale Grande i wiele innych. Odbędziemy również rejs po kanale.

Cena: 70 euro

San Marino

Jeden z najmniejszych krajów świata zachwyca spektakularnymi widokami. San Marino to republika położona na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na morze i okolicę. Wejdziemy do Bazyliki św. Maryna, zobaczymy trzy słynne wieże, siedzibę władz miasta oraz fortyfikacje.

Cena: 20 euro

Dla chętnych wyjazd na lokalną włoską farmę, na której odbędą się warsztaty wyrobu i wypiekania lokalnego przysmaku – focaccii – pod okiem włoskiej rodziny na farmie w okolicach San Marino. Podczas pobytu w agroturystyce poznamy również rosnące tam owoce i warzywa oraz zioła, a także spotkamy zwierzęta hodowlane i zapoznamy się z funkcjonowaniem lokalnej winnicy. Dorosłych zaprosimy natomiast w tym czasie na degustację 4 rodzajów wina oraz lokalnych przekąsek – wędlin, serów, piadiny i oliwek.

Cena: około 25 euro

Ważne informacje organizacyjne

Uwaga! Wyjazd kierowany jest do dzieci i młodzieży. Aby wziąć udział w kolonii niezbędny jest dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty (ważny min. 6 miesięcy). We Włoszech obowiązuje waluta euro, dlatego kieszonkowe dzieci powinno być również w euro.

Za spełnienie wszystkich warunków wjazdu do kraju docelowego jak i krajów tranzytowych odpowiada osoba zawierająca umowę.

Każdy uczestnik musi posiadać wypełnioną przez rodzica lub opiekuna prawnego kartę kwalifikacyjną w formie papierowej.

Płatność za wycieczki fakultatywne przyjmowana jest w hotelu.