• Post category:Oferta

Nie lada gratka dla wszystkich fascynatów wspaniałych rezydencji! Podczas pierwszego z cyklu (ale na pewno nie ostatniego) wyjazdu, będziemy podziwiać wspaniale zachowane pałace.

Pierwszą rezydencją będzie jeden z największych pałaców renesansowych Czech! Wspaniałe arkady przywodzą na myśl Zamek na Wawelu, zaś imponująca galeria malarstwa sprawiła, że obiekt jest chętnie odwiedzany przez turystów. Wspaniałe historyczne wnętrza z wyposażeniem dodatkowo ubogacają wizytę w tym niezwykłym miejscu.

Drugą z nich będzie posadowiony na wzniesieniu Pałac w Nowym Mieście nad Metują, którego ostatnim właścicielem był potentat tkacki z Nachodu. Podziwiać będziemy w nim wystrój barokowy, renesansowy i secesyjny. Wraz z imponującą bryłą robi wrażenie!

Plan wyjazdu:

Na zbiórce należy pojawić się 15 minut przed godziną odjazdu. Autobusy odjeżdżają punktualnie! Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

  • Wyjazdy: Świdnica 7:00 (przy min.5 wsiadających)Dzierżoniów 7:30, Bielawa (przy min. 5 wsiadających) 7:50, Ząbkowice Śląskie 8:20,  Kłodzko 8:50
  • 11:20 Wejście do Pałacu w Opocznie
  • 13:30 Przejazd do Nowego Miasta nad Metują, zwiedzanie wnętrz pałacu.
  • 15: 30 czas wolny
  • Wyjazd w drogę powrotną około godziny 17:30
  • W drodze powrotnej te same przystanki, planowo w Dzierżoniowie ok. 20:00.

Co warto ze sobą zabrać?

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  spacery po ogrodach obu rezydencji i zwiedzimy ich wnętrza, dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Między spacerami wrócimy do autobusu. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski. Należy wziąć ze sobą środki pieniężne, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena: 150 zł

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW 15.000zł + KL 20.000 euro, VAT.

Cena nie zawiera: dopłaty programowej + 600kc/os dorosłą, 500kc seniorzy 65+, 400kc dzieci poniżej 18 lat.

Co zawiera dopłata programowa wymagana na miejscu?

Dopłata pokrywa koszty programowe – obejmują wejście do Pałacu Opoczno, wejście do Pałacu w Nowym Mieście nad Metują, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, opłaty lokalne i parkingowe, płatne  u pilota w autokarze.