Zapraszamy na wspólny wyjazd Majówkowy 2022! Tym razem wyruszamy w podróż do Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Każdy o nich słyszał, ale czy każdy był? Ponieważ nas te urocze miejscowości oczarowały, postanowiliśmy zabrać tam również Was.
 
Dzień 1: wyjazd ze Świdnicy i Dzierżoniowa we wczesnych godzinach porannych, zwiedzanie Sandomierza: Bramy Opatowskiej, starówki z charakterystycznym ratuszem, Ucha Igielnego, Domu Długosza, zamku i katedry.
Dzień 2: spacer po  Kazimierzu Dolnym: starówka, rynek i kamienice, wejście do ruin zamku oraz na basztę, wejście na Górę Trzech Krzyży,  spacer po Wąwozie Korzeniowy Dół, rejs widokowy statkiem (widoczny również Zamek w Janowcu) dla chętnych. Nałęczów: spacer po Parku Zdrojowym, wejście do Palmiarni – Pijalni Wód, gdzie degustować będziemy wody nałęczowskie.
Dzień 3: śniadanie, przejazd do Puław, wejście z przewodnikiem do Muzeum Pałacowego Czartoryskich w Puławach, spacer po przypałacowym Parku Czartoryskich (Świątynia Sybilli, Dom Gotycki, groty). Powrót do Dzierżoniowa i Świdnicy w godzinach wieczornych.
 
Cennik: dorośli – 690zł, dzieci do lat 5 – 350zł, dzieci 5-10 lat- 490zł
Dopłata do pokoju 1-osobowego +100zł
 
W cenie: transport autokarem klasy turystycznej, 2 noclegi w hotelu***, dwa śniadania w formie bufetu szwedzkiego, 2 obiadokolacje serwowane, wejście do ruin zamku i na basztę w Kazimierzu, wejście do Palmiarni i degustacja wód mineralnych w Nałęczowie, wejście do Muzeum Pałacowego Czartoryskich w Puławach, ubezpieczenie NNW 10000zł, składka na TFG i TFP, VAT, opieka pilota – przewodnika.
 
Fakultatywnie: rejs statkiem w Kazimierzu (+ok. 30zł/os)

Sandomierz
Pierwszego dnia odwiedzimy Sandomierz, który wielu zapewne kojarzy się z serialem o księdzu rozwiązującym zagadki kryminalne. 😉
Sandomierz ma jednak znacznie więcej do zaoferowania! Jego historyczne centrum w 2017r. stało się pomnikiem historii, a samo miasto nazywane jest „Małym Rzymem” ze względu na swoje położenie na wzgórzach, burzliwą historię i ciąg podziemnych korytarzy pod miastem.
 
Podczas spaceru obejrzymy historyczne centrum, Bramę Opatowską, zamek i katedrę, a także przejdziemy przez… ucho igielne ;). Będzie również nieco czasu na podelektowanie się atmosferą miasta podczas czasu wolnego.
 
 

Kazimierz Dolny

Kilkusetletnia historia tego uroczego miasteczka stawia go wśród miejsc, obok których nie sposób przejść obojętnie. Podczas spaceru z przewodnikiem obejrzymy historyczne zabudowania na starówce, m.in. kościół farny, kamienice, spichlerze, synagogę), wejdziemy do ruin zamku oraz na basztę. Podziwiać będziemy także piękne położenie miasta z Góry Trzech Krzyży. Chętni wybiorą się w godzinny rejs panoramiczny statkiem. (ok. 30zł/os)

 

Nałęczów

Jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce, słynące z leczniczych wód oraz wspaniałego Parku Zdrojowego, który zwiedzimy podczas spaceru. to ponad 20 hektarowe założenie chlubi się prawie 200-letnim drzewostanem oraz Pałacem Małachowskich, palmiarnią z Pijalnią Wód oraz zabytkowymi willami. Wejdziemy do Pijalni Wód znajdującej się w palmiarni i spróbujemy lokalnych wód o właściwościach leczniczych.

Pałac Czartoryskich i założenie parkowe w Puławach

Ostatniego dnia, przed udaniem się w drogę powrotną, udamy się do Muzeum Pałacowego Czartoryskich w Puławach i parku go otaczającego. Zwiedzimy wnętrza okazałej posiadłości oraz odbędziemy spacer po parku.  Założenie parkowe obfituje nie tylko w roślinność, ale również elementy architektury ogrodowej w stylu romantycznym. Zobaczymy m.in. Świątynię Sybilli, Dom Gotycki, Pałac Marianki, fontanny, Łuk Rzymski, Schody Angielskie i wiele innych.