Czeska Szwajcaria

Zachwycające widoki, przyjemny,  spacer po Parku Narodowym Czeskiej Szwajcarii – to plan na całodzienną wycieczkę do naszych południowych sąsiadów. Miliony lat temu na obecnych terenach Parku znajdowało się płytkie morze, dlatego siła wody mogła powoli, bezustannie tworzyć skalne formy, które oglądamy dziś w postaci piaskowcowych ostańców, bram i wież o przeróżnych kształtach i imponujących rozmiarach.
 
Plan wycieczki:
Wyjazd ze Świdnicy, Dzierżoniowa i Bielawy w godzinach porannych, przejazd do Parku Narodowego Czeskiej Szwajcarii, spacer, Brama Prawczicka, czas wolny w Hrzeńsku. Powrót.
 
Data: 23 lipca 2022
 
Cennik: dorośli i dzieci 160zł
W cenie: transport autokarem turystycznym lub busem w zależności od liczby chętnych, zwiedzanie z przewodnikiem, ubezpieczenie, zestawy tourguide w przypadku grupy większej niż 40 osób.
Cena nie zawiera: wejścia do Parku Narodowego Czeskiej Szwajcarii, spływu wąwozem, opłat drogowych i parkingowych. Dorośli +350kc, dzieci + 250kc.
UWAGA! Do udziału w imprezie koniecznie należy posiadać dowód osobisty lub paszport, warto przygotować odpowiednie, wygodne obuwie oraz wodę i prowiant.
toby-elliott-zeuK1e-c0wI-unsplash

Park Narodowy Czeska Szwajcaria

Nazwa powstała w analogii do leżącej po sąsiedzku Szwajcarii Saksońskiej. Rejon nazwany został Saksońską Szwajcarią przez  malarza – Adriana Zingga, któremu pejzaże te przypominały rodzinną Szwajcarię. Nazwa wymyślona w XVIII w. funkcjonuje do dziś.

Na jej terenie najbardziej rozpoznawalnym elementem jest monumentalna Brama Prawczicka.