Szwajcaria Saksońska

Zachwycające widoki, przyjemny spacer po Rezerwacie Skał Bastei, a następnie zwiedzenie potężnej górskiej  twierdzy. Brzmi jak plan na idealną 1-dniową wycieczkę! Zapraszamy do wspólnego wyjazdu do Szwajcarii Saksońskiej, podczas którego wejdziemy na słynny most w Bastei, podziwiać będziemy przełom Łaby oraz nietuzinkowe formacje piaskowcowe. Następnie udamy się do Twierdzy Koenigstein, w której zobaczymy  najstarsze zachowane koszary w Niemczech, najgłębszą studnię w Saksonii, pierwszy saksoński kościół garnizonowy oraz kopię legendarnej wielkiej beczki na wino Augusta Mocnego. Wycieczkę zakończymy w ogrodach przypałacowych letniej rezydencji władców Saksonii – Pillnitz.
 
Termin: 1 czerwca – długi weekend Bożego Ciała
 
Plan wycieczki:
  • 6:30 wyjazd z Kłodzka, 7:00 wyjazd z Ząbkowic Śląskich, 7:30 wyjazd z Bielawy (przy min. 5 chętnych), 8:00 wyjazd z Dzierżoniowa, 8:20 wyjazd ze Świdnicy
  • zwiedzanie Rezerwatu Skał Bastei wraz z wejściem na tarasy widokowe
  • zwiedzanie Twierdzy Koeningstein
  • czas wolny
  • zwiedzanie ogrodów w Pillnitz
  • powroty na te same przystanki, Dzierżoniów ok. 22:30.
Plan wycieczki może ulec modyfikacjom!
 
Cennik: 210zł
W cenie: transport autokarem turystycznym, opieka pilota, ubezpieczenie NNW +KL
Cena nie zawiera opłaty programowej:  wstępu do ogrodów Rezerwatu Skał Bastei wraz z wejściem na tarasy widokowe oraz Twierdzy Koenigstein, wejścia do ogrodów w Pillnitz,  opłat drogowych i parkingowych, zwiedzania z przewodnikiem w oparciu o system słuchawkowy tourguide,  +30 euro/os, płatne w dniu wyjazdu.

Co warto ze sobą zabrać?

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  długi spacer , dlatego warto założyć wygodne obuwie (optymalnie trekkingowe), należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski. Należy wziąć ze sobą środki pieniężne, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

daniel-j-schwarz-_P-QaQ3SH7U-unsplash

Rezerwat Skał Bastei

Niezapomniane widoki na przełom Łaby z licznych pomostów, kładek i punktów widokowych oraz oczywiście słynnego Mostu Bastei. Podczas spaceru w rezerwacie oprócz panoram, zobaczymy również wspaniałe piaskowcowe formacje skalne. Rejon nazwany został Saksońską Szwajcarią przez  malarza – Adriana Zingga, któremu pejzaże te przypominały rodzinną Szwajcarię. Nazwa wymyślona w XVIII w. funkcjonuje do dziś.

Twierdza Koeningstein

Niezdobyta saksońska bastylia, potężne założenie obronne, doskonale zachowana perła architektury. To tu podziwiać można najstarsze zachowane koszary w Niemczech, najgłębszą studnię w Saksonii,
pierwszy saksoński kościół garnizonowy oraz kopię legendarnej wielkiej beczki na wino Augusta Mocnego.

Pałac i ogrody Pillnitz

Letnia rezydencja dworu saksońskiego położona w malowniczej Dolinie Łaby wypełnionej winnicami. Zamek i park Pillnitz łączą w sobie architekturę barokową i dalekowschodnią stanowiąc tym samym doskonały przykład stylu chinoiserie. Zobaczymy przy nim trzy ogrody: Ogród Angielski, Holenderski i Chiński Podczas spaceru po ogrodach wejdziemy również do palmiarni, w której można podziwiać egzotyczne rośliny, a zwłaszcza 250-letnią kamelię