• Post category:Oferta

Broumov - barokowa perła i prawdziwy, czeski browar

Już 27 maja przeniesiemy się do czasów oszałamiającego baroku. Zwiedzimy jeden z największych w tej części Europy klasztorów barokowych. Podczas wycieczki zobaczymy najpiękniejsze zabytkowe wnętrza: refektarz z unikalną kopią Całunu Turyńskiego, rzadko zachowaną bibliotekę klasztorną liczącą 17 tysięcy woluminów oraz kościół św. Św. Mikołaja z bogatą dekoracją.

Następnie udamy się do browaru w Broumovie. Zwiedzimy go i zadegustujemy narodowego trunku naszych południowych sąsiadów.

Plan wycieczki:

  • Wyjazdy ze Świdnicy (7:00), Dzierżoniowa (7:20) i Bielawy (7:40) w godzinach porannych,
  • wejście do Klasztoru w Broumowie – zwiedzanie wnętrz monumentalnej budowli z przewodnikiem;
  • zwiedzanie browaru, degustacja pięciu rodzajów piw;
  • powrót w  godzinach popołudniowych.
Data wyjazdu: 27 maja
 
Cena: 120zł
W cenie: transport, zwiedzanie z przewodnikiem, ubezpieczenie NNW +KL, zestawy słuchawkowe tourguide, VAT
Cena nie zawiera: zwiedzania browaru wraz z degustacją, biletów wejścia do Klasztoru w Broumovie –  600kc.
 
Wyjazdy: wyjazd ze Świdnicy i Bielawy w przypadku zebrania min. 5 wsiadających
Świdnica 7:00, Dzierżoniów 7:20, Bielawa, 7:40

Zwiedzanie Klasztoru w Broumovie

Kilkukrotnie oblegany, ale nigdy nie zdobyty – jeden z największych w tej części Europy klasztorów barokowych. Podczas wycieczki zobaczymy najpiękniejsze zabytkowe wnętrza: refektarz z unikalną kopią Całunu Turyńskiego,  zachowaną bibliotekę klasztorną liczącą 17 tysięcy woluminów oraz kościół św. Św. Mikołaja z bogatą dekoracją.

josh-olalde--Ygu9Qx309s-unsplash

Zwiedzanie browaru z degustacją piwa

Podczas wycieczki zobaczymy jak warzy się oryginalne piwo w jednym z najstarszych klasztornych browarów w Czechach. W ciągu zwiedzania browaru w otoczeniu pachnącego słodu, wyprodukowanego przez własną słodownię i najlepszego czeskiego chmielu żateckiego odkryjemy tajemnice produkcji jednego z najstarszych piw klasztornych.

Zobaczymy jak rodzi się prawdziwe piwo, wytworzone z najlepszych miejscowych surowców, krystalicznie czystej wody pompowanej z własnej studni artezyjskiej o głębokości ponad 32 metrów oraz najlepszych drożdży piwnych. W ten sposób powstaje tradycyjne czeskie piwo odznaczające się lekko słodkawym, delikatnym i łagodnym smakiem z przyjemnym chmielowym aromatem i goryczką.