• Post category:Oferta

16 grudnia 2023, NOWOŚĆ! Lipsk - jarmark i zwiedzanie miasta

Wspaniały Lipsk w pigułce już 16 grudnia! Zwiedzimy jedną z saksońskich pereł i weźmiemy udział w miejskim jarmarku adwentowym, którego atmosfera sprawi, że na nowo poczujemy magię świąt!

Plan wyjazdu:

  • wyjazd z Kłodzka (5:00), Ząbkowic Śląskich (5:20), Bielawy – przy min. 5 wsiadających (5:40),  Dzierżoniowa (6:00), Świdnicy (6:20),  
  • przyjazd do Lipska ok. godz. 12:00
  • zwiedzanie z przewodnikiem ok. (4h): Pomnik Bitwy Narodów (bez muzeum), przejazd do centrum, spacer po starym mieście: słynny Kościół św. Mikołaja , galeria handlowa Specks Hof, rynek ze Starym Ratuszem, Mädler Passage z Piwnicą Auerbacha, Barthels Hof i Kościół św. Tomasza.  Spacer po jednej z najsłynniejszych ulic Lipska – Barfußgässchen;
  • czas na Jarmarku Bożonarodzeniowym (ok. 2h);
  • wyjazd z Lipska ok. godz. 18:00, powrót do Dzierżoniowa ok. północy.

Uwaga! Plan wyjazdu jest ramowy i może ulec zmianie.

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy. Aplikacja mObywatel ani legitymacje szkolne NIE UPRAWNIAJĄ do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  długi spacer po mieście , dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski, możliwość zjedzenia gorącego posiłku pojawi się na czasie wolnym, który nastąpi po realizacji programu (ok. godz 16). Należy wziąć ze sobą środki pieniężne w walucie euro, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena: 200zł

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, ubezpieczenie KL 20.000 euro i NNW 10.000zł, całodzienną opiekę pilota.

Cena nie zawiera dopłaty programowej + 20 euro/os.

Co zawiera dopłata programowa wymagana na miejscu?

Dopłata pokrywa koszty programowe – 20 €/os. obejmują zwiedzanie z przewodnikiem, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, opłaty lokalne i parkingowe – nie podlegają rozliczeniu, płatne obowiązkowo u pilota w autokarze.