• Post category:Oferta
nowe WYCIECZKI WAKACYJNE(115)
Zakończ rok z przytupem na wyjeździe do jednej z najpiękniejszych i najpopularniejszych stolic europejskich! Podczas wyjazdu będą Państwo mieli okazję zwiedzić i zobaczyć najciekawsze i najpiękniejsze miejsca na mapie stolicy Czech – monumentalne Hradczany z Zamkiem Królewskim i Katedrą, słynny Most Karola z bramą miejską oraz Rynek Starego Miasta, którego ozdobą jest Orloj – wspaniale zaprojektowany i wykonany zegar miejski. Część zwiedzania odbędzie się już po zachodzie słońca, dzięki czemu będziemy podziwiać nocną Pragę w jej świątecznym wystroju, który nadaje temu miejscu unikalnej atmosfery!
 
Wyjazdy ze Świdnicy (przy min. 5 wsiadających), Dzierżoniowa i Bielawy (przy min. 5 wsiadających), Ząbkowic i Kłodzka w godzinach porannych.
 
Plan wycieczki:
  • Wyjazdy: Świdnica 11:40, Dzierżoniów 12:00, Bielawa 12:20, Ząbkowice Śląskie 12:50, Kłodzko 13:20.
  • przyjazd do Pragi, spacer z przewodnikiem (ok. 2 godziny): Hradczany z Zamkiem Królewskim oraz Katedrą (bez wstępów), Mała Strana,
  • czas wolny na posiłek i rozgrzanie się
  • dalsza część spaceru z przewodnikiem – Most Karola, zwiedzanie najistotniejszych obiektów Starego Miasta z rynkiem i Orlojem;
  • czas wolny na świętowanie – na praskim rynku znajdować się będzie piękny i duży jarmark świąteczny, a o północy obejrzymy spektakularny pokaz sztucznych ogni – tego dnia miasto tętni życiem do białego rana;
  • wyjazd z Pragi ok. 1:30
  • w Kłodzku będziemy około 3:30.
Cena: 220zł/os.
W cenie: transport, opieka pilocka, ubezpieczenie 15.000zł NNW + 20.000 euro KL.
Cena nie zawiera: (dopłata obowiązkowa na miejscu) zwiedzanie Pragi z przewodnikiem w zestawach słuchawkowych tourguide, opłaty administracyjne i parkingowe + 500kc.
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE
Kilkugodzinny spacer z przewodnikiem wymaga od uczestników sprawności ruchowej – jest to kilka kilometrów pieszo po nierównej powierzchni historycznej kostki brukowej. Prosimy o założenie wygodnej odzieży i obuwia. Należy mieć ze sobą: ważny paszport lub dowód osobisty (wyłącznie w fizycznej postaci!), wodę i przekąski. Sugerujemy obserwację prognoz pogody i dopasowanie ubioru. W Republice Czeskiej zapłacą Państwo koronami czeskimi, w wielu miejscach na Starym Mieście będzie możliwość płatności kartą, sugerujemy jednak mieć przy sobie gotówkę na okoliczność choćby skorzystania z toalety.
 
 

Zwiedzanie miasta

Podczas wyjazdu zadbamy o komfortowe i ciekawe zwiedzanie. Zostaną Państwo oprowadzeni przez certyfikowanego przewodnika miejskiego po Pradze. Do Państwa dyspozycji będą również zestawy słuchawkowe tourguide, aby każdy miał szansę usłyszeć komentarz przewodnika bez konieczności stania tuż obok niego.

Obejrzycie Państwo większość pocztówkowych widoków i najbardziej znanych miejsc czeskiej stolicy. Hradczany z zamkiem, katedrą, Most Karola czy Orloj oraz wiele innych, mniej znanych, acz równie pięknych zabytków i rzeźb.