• Post category:Oferta

Weekend majowy w stolicy Austrii

Zapraszamy Państwa na długo oczekiwany wyjazd do Wiednia – kompleksu miejskiego o niesamowitej architekturze oraz bogatej historii. 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Data: 1 – 3 maja 2020

Cena zawiera: transport autokarem turystycznym, zakwaterowanie (2 noclegi – hotel ***, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami), wyżywienie (2 śniadania i 2 obiadokolacje), ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota, 

Obowiązkowa dopłata: 30 euro (zwiedzanie Wiednia z pilotem/przewodnikiem w zestawach tourguide, wejście do zamku i ogrodów w Lednicach, opłaty administracyjne, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny). Wpłata u pilota w dniu wyjazdu.

Dopłaty nieobowiązkowe: nieobowiązkowych wejściówek do obiektów w Wiedniu (Hofburg – dorośli + 15 euro, dzieci i młodzież 6-18 lat + 9 euro; Schoenbrunn: dorośli +20 euro, dzieci i młodzież 6-18 lat + 13 euro), pakietu fakultatywnego – degustacji wina +400kc, obiadu w dniu wyjazdu (przerwa w drodze powrotnej na posiłek w Czechach).

Cena: 665zł

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych (Dzierżoniów, Ząbkowice, Kłodzko)

Przyjazd do miejscowości Lednice – zwiedzanie neogotyckiego zamku wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po ogrodach, na terenie których znajdziemy minaret, fragment akweduktu, zabudowania stajenne, palmiarnię (możliwość wejścia), jezioro z licznymi wysepkami.

Zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 1 – godziny wieczorne

Fakultatywna możliwość uczestnictwa w degustacji lokalnych czeskich win – 6 rodzajów wina, do tego przekąski –  ser. domowej roboty szynki, ciasta, pieczywo. Całość odbywa się w sklepie winnym oraz klimatycznej piwnicy.

Cena: 400kc

Dzień 2

Zwiedzanie Wiednia z zestawami tourguide:

podczas spaceru po centrum Wiednia z lokalnym przewodnikiem oraz zwiedzania autokarowego zobaczymy najpiękniejsze i najbardziej istotne budowle w Wiedniu – przejazd aleją Ring Ratusz, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej czy też Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem”. Na Placu Karola zobaczymy najbardziej imponujący  kościół św. Karola Boromeuszaej. Następnie przejedziemy do Domu Hundertwassera – „bajkowej budowli”, na której dachach-ogrodach rosną się dziesiątki drzew i krzewów.. Pospacerujemy najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę. Zobaczymy Albertinę, cesarska rezydencję Hofburg, słynny Kohlmarkt, Graben z Kolumną Morową i Katedra św. Szczepana, czas wolny.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 3

Przejazd do pałacu Schoenbrunn – słynnej rezydencji Habsburgów. Zwiedzanie imponującego założenia ogrodowego (wstęp wolny). Możliwość zwiedzenia wnętrz (bilety dodatkowo płatne).

Powrót do Polski, po drodze przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie).