• Post category:Oferta

Weekend majowy - Wiedeń

Zapraszamy Państwa na długo oczekiwany wyjazd do Wiednia – kompleksu miejskiego o niesamowitej architekturze oraz bogatej historii. 

Data: 29 kwietnia – 1 maja 2023

Cena:  Dorośli – 890zł, dzieci do lat 12 – 840zł

MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI BONEM TURYSTYCZNYM!

Cena zawiera: transport autokarem turystycznym, zakwaterowanie (2 noclegi – pensjonat przy granicy czesko-austriackiej, pokoje 2- osobowe z łazienkami, na życzenie 3- lub 4-osobowe ), wyżywienie (2 śniadania i 2 obiadokolacje), ubezpieczenie 15.000zł NNW i 20.000 euro KL, opiekę pilota, ustawowa składka na TFG, ustawowa składka na TFP.

Obowiązkowa dopłata: dorośli +30 euro, dzieci do lat 17 +20 euro (zwiedzanie Wiednia z pilotem/przewodnikiem w zestawach tourguide – łącznie 7h w trakcie 2 dni, wejście do zamku i ogrodów w Lednicach, opłaty administracyjne, drogowe i parkingowe). Wpłata u pilota w dniu wyjazdu.

Dopłaty nieobowiązkowe:
bilety wstępu do Hofburga – Muzeum Sisi (16 euro dorośli, 10 euro dzieci 6-18 lat, dzieci do lat 6 gratis)

Schoenbrunn – Grand Tour, 40 sal (26 euro dorośli, 19 euro dzieci 6-18 lat, dzieci do lat 6 gratis)

Uwaga! Program wyjazdu podany poniżej może ulec modyfikacjom (zwłaszcza jeśli chodzi o kolejność i punkty zwiedzania w Wiedniu).

Wyjazdy ze Świdnicy (5:00), Dzierżoniowa (5:20), Bielawy (5:40), Ząbkowic Śląskich (6:00) i Kłodzka (6:45)

 

Program wyjazdu

Dzień 1

Zwiedzanie Wiednia z zestawami tourguide:

podczas spaceru po centrum Wiednia z lokalnym przewodnikiem oraz zwiedzania autokarowego zobaczymy najpiękniejsze i najbardziej istotne budowle w Wiedniu – przejazd aleją Ring – Ratusz, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej czy też Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem”. Na Placu Karola zobaczymy najbardziej imponujący  kościół św. Karola Boromeusza. Pospacerujemy najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę. Zobaczymy Albertinę, cesarska rezydencję Hofburg, słynny Kohlmarkt, Graben z Kolumną Morową i Katedra św. Szczepana, czas wolny.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do pałacu Schoenbrunn – słynnej rezydencji Habsburgów. Zwiedzanie imponującego założenia ogrodowego (wstęp wolny). Możliwość zwiedzenia wnętrz (bilety dodatkowo płatne). Następnie przejazd do ogrodów Belwederu. Tutaj chwila czasu na delektowanie się imponującą panoramą rozciągającą się z ogrodów pałacowych opadających kaskadami w kierunku starówki. Przejście do Hundertwasserhaus – „bajkowego domu”, na którego dachach-ogrodach rosną się dziesiątki drzew i krzewów. Przejście do najstarszego wesołego miasteczka Europy – Wiener Prater. Czas wolny. Jeśli zdążymy – przejazd na wzgórze Kahlenberg.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 2 – godziny wieczorne

Zwiedzanie lokalnej winnicy i degustacja win

Szczególnie polecana przez nas atrakcja – zachwyciły nas wina, których tu spróbowaliśmy, a jesteśmy w tym temacie wybredni. 😉

Fakultatywna możliwość uczestnictwa w degustacji lokalnych czeskich win – 12 rodzajów wina (ok. 750ml/os.), do tego deska serów i wędlin (300g/os.). Przed degustacją zostaniemy oprowadzeni po rodzinnej winnicy i poznamy tajniki produkcji wina, poznamy proces leżakowania oraz historię winnicy. Całość potrwa ok. 3-4h.

Cena: 800kc/os.

Dzień 3

Śniadanie. Przyjazd do miejscowości Lednice – zwiedzanie reprezentatywnych komnat neogotyckiego zamku wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po ogrodach, na terenie których znajdziemy minaret, fragment akweduktu, zabudowania stajenne, palmiarnię (możliwość wejścia), jezioro z licznymi wysepkami.

Czas wolny na posiłek, wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.