• Post category:Oferta
Na jeden z wakacyjnych weekendów proponujemy wyjazd do Berlina – miasta z historią tak nieprawdopodobną, że kolejne pokolenia przecierają oczy ze zdziwienia, gdy słyszą o tym, jak wyglądał jego podział i życie w reżimie komunistycznym. Na własne oczy zobaczymy pozostałości Muru Berlińskiego oraz wiele innych miejsc związanych z historią stolicy Niemiec.
 
Program wycieczki: (kolejność realizacji może ulec zmianie)
Na zbiórce należy pojawić się 15 minut przed godziną odjazdu. Autobusy odjeżdżają punktualnie!
  • wyjazd z Kłodzka (5:00) Ząbkowic Śląskich (5:20, Bielawy (5:50), Dzierżoniowa (6:10) i ze Świdnicy (6:30),
  • przyjazd do Berlina, przejazd autobusem – z komentarzem przewodnickim; trasa ustalona zostanie w zależności od możliwości poruszania się po mieście w dniu wycieczki;
  • wjazd na taras widokowy wieży telewizyjnej – ikonicznego obiektu będącego jednym z symboli stolicy Niemiec,
  • przejście od Alexanderplatzu przez Wyspę Muzeów do Bramy Brandenburskiej (po drodze zobaczymy Uniwersytet Humbolta, Wieżę Telewizyjną, dwie katedry, muzea)
  • Czas wolny (ok 2h)
  • Wyjazd z Berlina około 18:00
  • W drodze powrotnej te same przystanki,
  • Dzierżoniów ok. północy

Co warto ze sobą zabrać?

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  długi spacer po mieście , dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Między spacerami wrócimy do autobusu. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski. Należy wziąć ze sobą środki pieniężne, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena: 220 zł

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW 10.000zł + KL 20.000 euro, VAT.

Cena nie zawiera: dopłaty programowej + 25 euro/os.

Co zawiera dopłata programowa wymagana na miejscu?

Dopłata pokrywa koszty programowe – obejmują zwiedzanie z przewodnikiem, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, wjazd na taras widokowy wieży telewizyjnej, opłaty lokalne i parkingowe, płatne na miejscu.