• Post category:Oferta

Już 9 grudnia zapraszamy Państwa na całodniową wycieczkę do naszych południowych sąsiadów.

W programie wycieczki znajdzie się zwiedzanie miasta z przewodnikiem – około 3-godzinny spacer po najważniejszych dzielnicach Pragi. Naturalnie zobaczymy Hradczany, Stare i Nowe Miasto oraz wysłuchamy niezwykłych historii związanych z odwiedzanymi przez nas miejscami.

A kiedy poznamy już nieco historii… pozwolimy sobie na odrobinę szaleństwa na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Ten w Pradze uważany jest za jeden z najpiękniejszych w całej Europie. 

Plan wyjazdu:

  • wyjazd ze Świdnicy – przy min. 5 wsiadających (8:00), Dzierżoniowa (8:20), Bielawy – przy min. 5 wsiadających (8:40), Ząbkowic Śląskich (9:00), Kłodzka (9:20)
  • przyjazd do Pragi ok. godz. 13:00
  • zwiedzanie z przewodnikiem w zestawach słuchawkowych tourguide (bez wejść do obiektów) – kilkukilometrowy spacer od Hradczan z zamkiem i katedrą, przejście przez Małą Stranę i Most Karola na Stare Miasto – z Orlojem, Placem Wacława, Pałacem Lucerny i wieloma innymi atrakcjami (ok. 3h)
  • czas wolny  w centrum miasta (ok. 2h)
  • wyjazd z Pragi ok. godz. 18:30, powrót na te same przystanki, szacunkowo do Dzierżoniowa ok. 23:00.

Data: 9 grudnia 2023

Wyjazdy z:  Dzierżoniowa, Bielawy (przy min. 5 wsiadających) Świdnicy (przy min. 5 wsiadających), Ząbkowic Śląskich, Kłodzka

Uwaga! Plan wyjazdu jest ramowy i może ulec zmianie.

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy. Aplikacja mObywatel ani legitymacje szkolne NIE UPRAWNIAJĄ do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  długi spacer po mieście , dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski, możliwość zjedzenia gorącego posiłku pojawi się na czasie wolnym, który nastąpi po realizacji programu (ok. godz 16). Należy wziąć ze sobą środki pieniężne w walucie korona czeska, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena: 180zł

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, ubezpieczenie KL 20.000 euro i NNW 10.000zł, całodzienną opiekę pilota.

Cena nie zawiera obowiązkowej dopłaty programowej + 300kc/os.

Co zawiera dopłata programowa wymagana na miejscu?

Dopłata pokrywa koszty programowe – 300 kc/os. obejmują zwiedzanie z przewodnikiem, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, opłaty lokalne i parkingowe – nie podlegają rozliczeniu, płatne obowiązkowo u pilota w autokarze.