• Post category:Oferta

Praga z rejsem po Wełtawie

Jeden z najpopularniejszych wyjazdów – całodniowa wycieczka do Pragi z rejsem po Wełtawie – wraca na Majówkę. Podczas wyjazdu będą Państwo mieli okazję zwiedzić i zobaczyć najciekawsze i najpiękniejsze miejsca na mapie stolicy Czech – monumentalne Hradczany z Zamkiem Królewskim i Katedrą, słynny Most Karola z bramą miejską oraz Rynek Starego Miasta, którego ozdobą jest Orloj – wspaniale zaprojektowany i wykonany zegar miejski. Zwiedzać będziemy z lądu i wody, ponieważ czekać będzie na Państwa także widokowy rejs, podczas którego podany zostanie posiłek w formie bufetu szwedzkiego wraz z powitalnym napojem . Łódź ma część kabinową oraz odkryty taras widokowy, aby uprzyjemnić Państwu tę część zwiedzania i zadbać o komfort w każdych warunkach atmosferycznych.
 
Plan wycieczki:
 
  • wyjazdy: Dzierżoniów 7:00, Bielawa 7:20, Ząbkowice Śląskie 7:40, Kłodzko 8:00
  • przyjazd do Pragi, spacer z przewodnikiem (bez wstępów): Hradczany – zamek i katedra, przejście przez Małą Stranę  i Most Karola, zwiedzanie Starego Miasta z Orlojem, rzeźbami Davida Czernego, Plac Wacława z Muzeum Narodowym (minimum 3-godzinny spacer)
  • czas wolny na Starym Mieście (ok. 2h)
  • 2-godzinny rejs statkiem, na pokładzie którego zostanie podany posiłek w formie bufetu oraz welcome drink,
  • wyjazd z Pragi około 20:30, powrót do Kłodzka około północy, te same przystanki.
 
Cena: dorośli i dzieci 180zł 
W cenie: transport, opieka pilocka, ubezpieczenie NNW +KL.
Cena nie zawiera opłaty programowej: zwiedzanie z przewodnikiem w oparciu o system tourguide, 2-godzinnego rejsu statkiem z posiłkiem w formie bufetu szwedzkiego i napojem – dorośli 700kc, dzieci do lat 10 – 500kc, płatna u pilota w dniu wyjazdu.
 
Wyjazdy:
Świdnica 6:40, Dzierżoniów 7:00, Bielawa 7:20, Ząbkowice Śląskie 7:40, Kłodzko 8:00
Wyjazd z Pragi około 20:30, powrót około północy, te same przystanki.

Co warto ze sobą zabrać?

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  długi spacer po mieście , dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski. Należy wziąć ze sobą środki pieniężne, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

 

Zwiedzanie miasta

Podczas wyjazdu zadbamy o komfortowe i ciekawe zwiedzanie. Zostaną Państwo oprowadzeni przez certyfikowanego przewodnika miejskiego po Pradze. Do Państwa dyspozycji będą również zestawy słuchawkowe tourguide, aby każdy miał szansę usłyszeć komentarz przewodnika bez konieczności stania tuż obok niego.

lisa-van-vliet-Rpw5zznrxys-unsplash

Rejs statkiem

2-godzinny rejs statkiem, podczas którego zostanie posiłek w formie ciepłego i zimnego bufetu szwedzkiego wraz z powitalnym napojem. Do wybory będzie kilka rodzai mięs, sałatek, frytki, ryż, zupa,  deska serów i wędlin, ciasta.

Podczas  rejsu wpłyniemy w śluzy na Wełtawie, przepłyniemy pod Mostem Karola i popłyniemy aż do Skały Wyszechradzkiej. W drodze powrotnej komentarz przewodnicki do oglądanych widoków z pokładu łodzi.