• Post category:Oferta
 
Już 23 września czeka nas pełen atrakcji wyjazd do Saksonii słynącej ze wspaniałych rezydencji! W pierwszej kolejności udamy się do bajkowego Pałacu Moritzburg, a następnie do Albrechtsburgu znajdującego się w Miśni. Miasto nieodzownie kojarzy się ze słynną, najstarszą w Europie porcelaną. Będzie okazja ku temu, aby zwiedzić urocze miasto, wejść do Muzeum Porcelany i obejrzeć jego bezcenne zbiory oraz delektować się lokalnym winem w doskonalej atmosferze miejskiego festiwalu.
 
Program wycieczki:
  • wyjazd z Kłodzka, Ząbkowic, Bielawy (przy min. 5 osobach) Dzierżoniowa oraz Świdnicy;
  • przyjazd do Moritzburga, zwiedzanie pałacu wraz założeniem ogrodowym oraz multimedialnym filmem o historii obiektu, przejazd do Miśni, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: wejdziemy na wzgórze z zamkiem Albrechtsburg oraz do jego wnętrz, zobaczymy  Katedrę św. Jana i św. Donata,  przejdziemy do głównego i małego rynku malowniczymi uliczkami, zobaczymy ratusz i Frauenkirche oraz kościół protestancki. Na koniec zwiedzania chętni udadzą się do słynnej na cały świat fabryki miśnieńskiej porcelany.
  • czas wolny w centrum miasta, gdzie odbywać się będzie w tym czasie Festiwal Wina z wystawcami z lokalnych winnic, możliwość wysłuchanie koncertów, degustowania trunków i lokalnych specjałów kuchni
  • powrót w późnych godzinach wieczornych

Co warto ze sobą zabrać?

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  spacer po mieście znajdującym się na wzniesieniu, dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Podczas wycieczki nie będziemy wracać do autobusu. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski, możliwość zjedzenia gorącego posiłku pojawi się na czasie wolnym, który nastąpi po realizacji programu. Należy wziąć ze sobą środki pieniężne, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena:  zł

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota, spacer z przewodnikiem i zestawami słuchawkowymi tourguide, ubezpieczenie NNW 10.000zł + KL 20.000 euro, VAT.

Cena nie zawiera: biletów wejścia do Pałacu Moritzburg, biletów wejścia do Zamku Albrechtsburg, opłat drogowych i parkingowych: +25 euro (obowiązkowa dopłata w dniu wyjazdu)