• Post category:Oferta

17 grudnia, Wiedeń - jarmark i zwiedzanie miasta

Cesarski Wiedeń w pigułce już 17 grudnia! Zwiedzimy jedną z najpiękniejszych europejskich stolic i weźmiemy udział w miejskim jarmarku adwentowym, którego atmosfera sprawi, że na nowo poczujemy magię świąt!

Plan wyjazdu:

  • wyjazd ze Świdnicy (5:00), Dzierżoniowa (5:20), Bielawy (5:40), Ząbkowic Śląskich (6:00)
  • przyjazd do Wiednia ok. godz. 12:00
  • zwiedzanie z przewodnikiem miejskim: komentowany objazd miasta reprezentacyjną aleją Ring: opera, dwa  muzea: Historii Sztuki KHM i Historii Natury NHM, Parlament, Ratusz Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej MAK. Kontynuowanie zwiedzania podczas spaceru przez Stadtpark, gdzie znajduje się słynny wiedeński pomnik  Johanna Straussa oraz Dom Zdrojowy i zegar kwiatowy. Dalszy spacer przez Karlsplatz, gdzie znajduje się słynny Musikverein – Towarzystwo Muzyczne, Kościół Karola Boromeusza, secesyjne stacje Otto Wagenra i pawilon Secesji z pozłacaną laurową kulą dalej spacer od  Albertiny przez Hofburg do Katedry św. Szczepana.  
  • czas na Jarmarku Bożonarodzeniowym (min. 2h)
  • wyjazd z Wiednia ok. godz. 18:00, powrót do Dzierżoniowa ok. północy.

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy. Aplikacja mObywatel ani legitymacje szkolne NIE UPRAWNIAJĄ do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  długi spacer po mieście , dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski, możliwość zjedzenia gorącego posiłku pojawi się na czasie wolnym, który nastąpi po realizacji programu (ok. godz 16). Należy wziąć ze sobą środki pieniężne w walucie euro, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena: 190zł + 20 euro (dopłata programowa wymagana na miejscu)

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, ubezpieczenie KL 20.000 euro i NNW 10.000zł, opiekę pilota

Co zawiera dopłata programowa wymagana na miejscu?

Dopłata pokrywa koszty programowe – 20 €/os. obejmują zwiedzanie z przewodnikiem, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, opłaty lokalne i parkingowe – nie podlegają rozliczeniu, płatne obowiązkowo u pilota w autokarze.