• Post category:Oferta

2 grudnia 2023, Wiedeń - jarmark i zwiedzanie miasta

LISTA REZERWOWA – WPISZ SIĘ TUTAJ

Cesarski Wiedeń w pigułce już w grudniu! Zwiedzimy jedną z najpiękniejszych europejskich stolic i weźmiemy udział w miejskim jarmarku adwentowym, którego atmosfera sprawi, że na nowo poczujemy magię świąt!

Plan wyjazdu:

  • 2 grudnia: wyjazd ze Świdnicy – przy min. 5 wsiadających (5:00), Dzierżoniowa (5:20), Bielawy – przy min. 5 wsiadających (5:40), Ząbkowic Śląskich (6:00), Kłodzka (6:20)
  • 16 grudnia: wyjazd z Łagiewnik (5:00), Dzierżoniowa (5:30), Ząbkowic Śląskich (6:00), Kłodzka (6:30)
  • przyjazd do Wiednia ok. godz. 12:00
  • zwiedzanie z przewodnikiem miejskim (3h): komentowany objazd miasta reprezentacyjną aleją Ring: opera, dwa  muzea: Historii Sztuki KHM i Historii Natury NHM, Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej MAK, Stadtpark, gdzie znajduje się słynny wiedeński pomnik  Johanna Straussa oraz Dom Zdrojowy i zegar kwiatowy. Wyjście pod słynnym Domem Hundertwassera. Spacer przez Ogród Ludowy, Hofburg z Hiszpańską Szkołą Jazdy, Hotel Sacher pod Katedrę św. Szczepana.
  • czas na Jarmarku Bożonarodzeniowym (min. 2h)
  • wyjazd z Wiednia ok. godz. 18:00, powrót do Dzierżoniowa ok. północy.

Uwaga! Plan wyjazdu jest ramowy i może ulec zmianie.

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy. Aplikacja mObywatel ani legitymacje szkolne NIE UPRAWNIAJĄ do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  długi spacer po mieście , dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski, możliwość zjedzenia gorącego posiłku pojawi się na czasie wolnym, który nastąpi po realizacji programu (ok. godz 16). Należy wziąć ze sobą środki pieniężne w walucie euro, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena: 200zł

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, ubezpieczenie KL 20.000 euro i NNW 10.000zł, całodzienną opiekę pilota.

Cena nie zawiera dopłaty programowej + 20 euro/os.

Co zawiera dopłata programowa wymagana na miejscu?

Dopłata pokrywa koszty programowe – 20 €/os. obejmują zwiedzanie z przewodnikiem, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, opłaty lokalne i parkingowe – nie podlegają rozliczeniu, płatne obowiązkowo u pilota w autokarze.