• Post category:Oferta

Wycieczka do Szprewaldu i Branitz to unikalna okazja do zwiedzenia „niemieckiej Wenecji” – krainy, w której listonosz rozwozi listy łodzią, a do niektórych miejsc nie ma połączenia innego niż kanały Szprewy. Wspaniała natura doceniona przez UNESCO, unikalna kultura serbołużycka i… słynne ogórki! 😉 Udamy się w rejs łodzią po kanałach Szprewy w otoczeniu zapierającej dech w piersiach natury, podczas rejsu zaplanowany jest także postój. W czasie wolnym będzie okazja do skosztowania słynnych ogórków, pajdy chleba ze smalcem, piwa, czy kawy.

W drodze do Szprewaldu odwiedzimy Branitz, gdzie zwiedzimy niesamowity pałac i park księcia Puecklera – tak, tego samego, który stworzył pałac i park w Mużakowie. Zwiedzimy wspaniale zachowane, oryginalne wnętrza ekscentrycznego przedstawiciela arystokracji oraz jego niecodzienny pomysł na grobowce w formie piramid na jeziorze. A wszystko to w otoczeniu rozległego i starannie zaprojektowanego parku w stylu angielskim. Wierzcie nam – warto!

Cena: 200zł

Cena zawiera : transport autokarem klasy turystycznej, ubezpieczenie NNW +KL, VAT, parkingi.

      Cena nie zawiera dopłaty programowej +35 euro/os.: zwiedzania z przewodnikiem w oparciu o systemy touguide, biletów na rejs po kanałach Szprewy (ok. 1,5h rejsu + ok 1h przerwy w trakcie rejsu na jednej z wysepek), biletów wstępu do Pałacu w Branitz, opłaty drogowe. 
 
Wyjazdy: Kłodzko 4:40, Ząbkowice Śląskie 5:10,   Bielawa 5:40, Dzierżoniów 6:00, Świdnica 6:20, powrót w późnych godzinach wieczornych
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
pratik-agrawal-664MdeTpZ1w-unsplash(2)
philippe-oursel--EWUIo36Y-U-unsplash