• Post category:Oferta

Drezno i Pillnitz śladami Sasów

Odbudowywane przez wiele dziesięcioleci miasto znów zachwyca! Poznamy historię Sasów, których dynastia splotła losy Polski i Saksonii. Odbędziemy spacer po mieście z przewodnikiem i odpoczniemy na czasie wolnym. Podczas zwiedzania zobaczymy wiele słynnych zabytków: Operę Sempera i kompleks muzealny Zwinger, kościół Hofkirche,  Zamek Drezdeński, Tarasy Bruhla nazywane Tarasem Europy, a w końcu kościół Frauenkirche i rynek z pomnikiem Marcina Lutra.

Plan wycieczki:
  • wyjazd z Kłodzka (6:20), Ząbkowic Śląskich (6:40), Bielawy (7:00 przy minimum 5 wsiadających), Dzierżoniowa (7:20) i Świdnicy (7:40)
  • przyjazd do Drezna, spacer z przewodnikiem, na którym zobaczymy Operę Sempera i kompleks muzealny Zwinger, kościół Hofkirche,  Zamek Drezdeński, Tarasy Bruhla nazywane Tarasem Europy, kościół Frauenkirche i rynek;
  • czas wolny w centrum (około 2h),
  • przejazd do Pillnitz, zwiedzanie ogrodów i pałacu (bez wnętrz).
  • powrót na te same przystanki, Dzierżoniów ok. 23:00
Cena: dorośli i dzieci 180zł 
W cenie: transport autokarem klasy turystycznej, ubezpieczenie NNW +KL, opieka pilocka.
Cena nie zawiera opłaty programowej:  wstępu do ogrodów w Pillnitz, opłat drogowych i parkingowych, zwiedzania z przewodnikiem w oparciu o system słuchawkowy tourguide +10 euro/os, płatne w dniu wyjazdu.

Co warto ze sobą zabrać?

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  długi spacer po mieście , dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Po zwiedzaniu Drezna, a przed zwiedzaniem Pillnitz wrócimy do autobusu. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski. Należy wziąć ze sobą środki pieniężne, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).