• Post category:Oferta

Nasza propozycja na ostatni kwietniowy weekend jest niebanalna – odwiedź z nami jedną z najbardziej imponujących czeskich twierdz. Niesamowite położenie i pełne wyposażenie wnętrz (!) sprawiły, że obiekt stał się tłem wielu scen filmowych. Po zwiedzeniu tego bajkowego zamku udamy się do barokowej stolicy Czech – Ołomuńca. Imponujące założenie staromiejskiej jest drugim, największym po Pradze i zostało wpisane na listę UNESCO – nie bez powodu.

Plan wyjazdu:

  • wyjazd z Dzierżoniowa, Bielawy, Ząbkowic Śląskich i Kłodzka zgodnie z rozkładem jazdy
  • przyjazd do Zamku  Bouzov, zwiedzanie wnętrz w tym pokoi prywatnych oraz sal reprezentacyjnych i kaplicy.
  • przejazd do Ołomuńca, barokowej perły Moraw i całych Czech, zwiedzanie miasta z przewodnikiem w zestawach słuchawkowych tourguide (ok. 2h): spacer przez Górny Rynek, którego wizytówką jest ratusz miejski oraz imponująca kolumna Trójcy Świętej będącą zabytkiem  UNESCO. Następnie spacer przez Dolny Rynek z fontanną Neptuna oraz kolumną morową do barokowego kościoła św. Michała, a następnie do Katedry św. Wacława będącej głównym kościołem miasta.
  • Czas wolny.
  • Powrót w godzinach wieczornych.

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy. Aplikacja mObywatel ani legitymacje szkolne NIE UPRAWNIAJĄ do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  długi spacer po mieście , dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski, Należy wziąć ze sobą środki pieniężne w koronach czeskich, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena: 180zł 

+ dorośli 500kc, seniorzy powyżej 65 r.ż. 400kc, dzieci do 17 r.ż. 300kc (dopłata programowa wymagana na miejscu)

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, ubezpieczenie KL 20.000 euro i NNW 10.000zł, opiekę pilota

Co zawiera dopłata programowa wymagana na miejscu?

Dopłata pokrywa koszty programowe – obejmuje realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE w tym wejście do Zamku Bouzov, zwiedzanie z przewodnikiem. opłaty lokalne i parkingowe, płatne obowiązkowo u pilota w autokarze.