• Post category:Oferta

Praga z rejsem na zakończenie wakacji

Jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych stolic europejskich poleca się na wycieczkę. Podczas wyjazdu będą Państwo mieli okazję zwiedzić i zobaczyć najciekawsze i najpiękniejsze miejsca na mapie stolicy Czech – monumentalne Hradczany z Zamkiem Królewskim i Katedrą, słynny Most Karola z bramą miejską oraz Rynek Starego Miasta, którego ozdobą jest Orloj – wspaniale zaprojektowany i wykonany zegar miejski. Zwiedzać będziemy z lądu i wody, ponieważ czekać będzie na Państwa także widokowy rejs, podczas którego podany zostanie posiłek w formie bufetu szwedzkiego wraz z powitalnym napojem do wyboru. Łódź ma część kabinową oraz odkryty taras widokowy, aby uprzyjemnić Państwu tę część zwiedzania i zadbać o komfort w każdych warunkach atmosferycznych.
 
Wyjazdy ze Świdnicy (przy min. 10 wsiadających), Dzierżoniowa i Bielawy (przy min. 5 wsiadających), Ząbkowic i Kłodzka w godzinach porannych.
 
Plan wycieczki:
  • Wyjazdy: Świdnica 6:40, Dzierżoniów 7:00, Bielawa 7:20, Ząbkowice Śląskie 7:50, Kłodzko 8:10
  • przyjazd do Pragi, spacer z przewodnikiem (ok. 3,5 godziny): Hradczany z Zamkiem Królewskim oraz Katedrą (bez wstępów), Mała Strana,  Most Karola, zwiedzanie najistotniejszych obiektów Starego Miasta z rynkiem i Orlojem;
  • czas wolny (ok. 2h);
  • 2-godzinny wieczorny rejs statkiem ze spektakularnymi widokami na Pragę o zachodzie słońca, na pokładzie którego zostanie podany posiłek w formie bufetu oraz welcome drink;
  • wyjazd z Pragi ok. 20:30
  • przyjazdy do Dzierżoniowa po północy (wysadzamy Państwa w tych samych miejscach, w których Państwo wsiadają)
Cena: 195zł/os.
W cenie: transport, zwiedzanie z przewodnikiem, ubezpieczenie NNW +KL, zestawy słuchawkowe tourguide.
Cena nie zawiera: (dopłata obowiązkowa) 2-godzinnego rejsu statkiem z posiłkiem w formie bufetu szwedzkiego i napojem – dorośli 700kc, dzieci do lat 10 – 500kc.
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE
Kilkugodzinny spacer z przewodnikiem wymaga od uczestników sprawności ruchowej – jest to kilka kilometrów pieszo po nierównej powierzchni historycznej kostki brukowej. Prosimy o założenie wygodnej odzieży i obuwia. Należy mieć ze sobą: ważny paszport lub dowód osobisty (wyłącznie w fizycznej postaci!), wodę i przekąski. Sugerujemy obserwację prognoz pogody i dopasowanie ubioru. W Republice Czeskiej zapłacą Państwo koronami czeskimi, w wielu miejscach na Starym Mieście będzie możliwość płatności kartą, sugerujemy jednak mieć przy sobie gotówkę na okoliczność choćby skorzystania z toalety.
 
 

Zwiedzanie miasta

Podczas wyjazdu zadbamy o komfortowe i ciekawe zwiedzanie. Zostaną Państwo oprowadzeni przez certyfikowanego przewodnika miejskiego po Pradze. Do Państwa dyspozycji będą również zestawy słuchawkowe tourguide, aby każdy miał szansę usłyszeć komentarz przewodnika bez konieczności stania tuż obok niego.

Obejrzycie Państwo większość pocztówkowych widoków i najbardziej znanych miejsc czeskiej stolicy. Hradczany z zamkiem, katedrą, Most Karola czy Orloj oraz wiele innych, mniej znanych, acz równie pięknych zabytków i rzeźb.

lisa-van-vliet-Rpw5zznrxys-unsplash

Rejs statkiem

2-godzinny rejs statkiem o zachodzie śłońca, podczas którego zostanie posiłek w formie ciepłego i zimnego bufetu szwedzkiego wraz z powitalnym napojem. Do wybory będzie kilka rodzai mięs, sałatek, frytki, ryż, zupa,  deska serów i wędlin, ciasta.

Podczas  rejsu wpłyniemy w śluzy na Wełtawie, przepłyniemy pod Mostem Karola i popłyniemy aż do Skały Wyszechradzkiej. W drodze powrotnej komentarz przewodnicki do oglądanych widoków z pokładu łodzi.