• Post category:Oferta

Nie lada gratka dla wszystkich fascynatów wspaniałych rezydencji! Podczas wyjazdu będziemy podziwiać pałac postawiony na wyspie, którego obecny wygląd zawdzięczamy polskiemu władcy Augustowi II Mocnemu. Absolutnie bajkowa sceneria, w którą wpisany jest ten obiekt sprawiła, że jest jednym z najchętniej odwiedzanych pałaców za naszą zachodnią granicą.

Zanim jednak ruszymy do Mortitzburga, zobaczymy inny niekonwencjonalny obiekt rezydencyjny – Pałac Weesenstein. Rezydencja wznoszona nietypowo, bo od góry do dołu, ze względu na fakt usytuowania na skale. Oba te bajkowe pałace już 15 lipca tylko z Sovią!

Plan wyjazdu:

  • Wyjazdy: 5:20 Kłodzko 5:40 Ząbkowice Śląskie, 6:00 Bielawa (przy min. 5 wsiadających), 6:20 Dzierżoniów, 6:40 Świdnica
  • Wejście do Pałacu Weesenstein i założenia ogrodowego
  • Przejazd do Mortizburga, czas wolny (ok.1,5h)
  • Wejście do Pałacu Moritzburg i spacer po ogrodach
  • Wyjazd w drogę powrotną około godziny 18:00
  • W drodze powrotnej te same przystanki, planowo w Dzierżoniowie ok. 22:00.

Co warto ze sobą zabrać?

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  spacery po ogrodach obu rezydencji i zwiedzimy ich wnętrza, dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Między spacerami wrócimy do autobusu. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski. Należy wziąć ze sobą środki pieniężne, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena: 180 zł

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW 10.000zł + KL 20.000 euro, VAT.

Cena nie zawiera: dopłaty programowej + 30 euro/os.

Co zawiera dopłata programowa wymagana na miejscu?

Dopłata pokrywa koszty programowe –30 euro/os. obejmują wejście do Pałacu Weesenstein, wejście do Pałacu Moritzburg, zwiedzanie z przewodnikiem, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, opłaty lokalne i parkingowe, płatne  u pilota w autokarze.