• Post category:Oferta

Cesarski Wiedeń w pigułce już 18.05.2024! Zwiedzimy jedną z najpiękniejszych europejskich stolic wraz z licencjonowanym przewodnikiem miejskim podczas przejazdu przez miasto i spaceru.

Plan wyjazdu:

  • wyjazd ze Świdnicy (5:00), Dzierżoniowa (5:20), Bielawy (5:40), Ząbkowic Śląskich (6:00), Kłodzka (6:20)
  • przyjazd do Wiednia ok. godz. 12:00
  • zwiedzanie z przewodnikiem miejskim (3h): komentowany objazd miasta reprezentacyjną aleją Ring: opera, dwa  muzea: Historii Sztuki KHM i Historii Natury NHM, Parlament, Ratusz Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej MAK, Stadtpark, gdzie znajduje się słynny wiedeński pomnik  Johanna Straussa oraz Dom Zdrojowy i zegar kwiatowy. Dalszy spacer przez Karlsplatz, gdzie znajduje się słynny Musikverein – Towarzystwo Muzyczne, Kościół Karola Boromeusza, secesyjne stacje Otto Wagenra i pawilon Secesji z pozłacaną laurową kulą dalej spacer od  Albertiny przez Hofburg do Katedry św. Szczepana.  
  • czas wolny  w centrum miasta (ok. 2h)
  • wyjazd z Wiednia ok. godz. 18:00, powrót na te same przystanki, szacunkowo do Dzierżoniowa ok. północy.

OBOWIĄZKOWO  każdy uczestnik musi posiadać przy sobie paszport lub dowód osobisty bez względu na wiek. Inne dokumenty nie uprawniają do przekroczenia granicy. Aplikacja mObywatel ani legitymacje szkolne NIE UPRAWNIAJĄ do przekroczenia granicy.

Podczas wycieczki odbędziemy  długi spacer po mieście , dlatego warto założyć wygodne obuwie, należy również zwrócić uwagę na prognozę pogody i dostosować ubiór do zapowiadanych warunków. Należy zaopatrzyć się w wodę i przekąski, możliwość zjedzenia gorącego posiłku pojawi się na czasie wolnym, który nastąpi po realizacji programu (ok. godz 16). Należy wziąć ze sobą środki pieniężne w walucie euro, które pozwolą na zakupienie posiłku,  i ewentualnych pamiątek. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych typu tourguide, do których zalecamy zabranie własnych, wygodnych słuchawek (oczywiście dysponujemy również jednorazowymi).

Cena: 220zł + 20 euro (dopłata programowa wymagana na miejscu).

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, ubezpieczenie KL 20.000 euro i NNW 10.000zł, opiekę pilota.

Co zawiera dopłata programowa wymagana na miejscu?

Dopłata pokrywa koszty programowe – 20 €/os. obejmują zwiedzanie z przewodnikiem, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, opłaty lokalne i parkingowe, płatne obowiązkowo u pilota w autokarze.