Kolonia dla młodzieży

W tym roku po raz kolejny zapraszamy do słonecznej Italii, a konkretniej do uroczej nadmorskiej miejscowości Tagliata di Cervia, w której nocujemy tuż przy plaży!  Wygodny hotel z polską obsługą – od plaży oddziela go jedynie piękny piniowy park.

Data: 16 lipca – 26 lipca

Miejsce: Tagliata di Cervia, hotel Karim***

Dla kogo: dzieci i młodzież od 10 roku życia

Zakwaterowanie i wyżywienie: Hotel Karim *** znajduje się zaledwie 50m od plaży i oferuje zakwaterowanie w pokojach 3-,4-osobowych z łazienkami, klimatyzacją i telewizorami z płaskim ekranem, sejf, wifi przy recepcji. Śniadania w formie bufetu szwedzkiego, lunche i obiadokolacje serwowane z bufetem sałatkowym. Hotel ma polską obsługę, co z pewnością wpłynie na komfort komunikacyjny uczestników wyjazdu.

Program wyjazdu:

16 lipca – wyjazd ze Świdnicy i Dzierżoniowa w godzinach wieczornych

17 czerwca – 25 lipca – pobyt w  Tagliata di Cervia, realizacja programu:

  • wycieczka do Cesenatico (miasteczko z portem projektowanym przez Leonardo da Vinci, Muzeum Morskie Cesenatico, trabocchi)
  • dla chętnych spacer do centrum Cervii, zwiedzanie miasta słynącego z produkcji słodkiej soli, zwiedzanie Muzeum Soli
  • plażowanie na wybrzeżu (hotel w pierwszej linii przy morzu)
  • liczne zabawy i konkursy oraz animacje
  • wieczorne dyskoteki
  • udział w lokalnych targach rękodzieła, wizyty w lokalnych sklepach
  • realizacja programu fakultatywnego: wycieczka do San Marino, parku rozrywki Mirabilandia, Aquafan oraz Wenecji

25 lipca – wyjazd  z Tagliata di Cervia po śniadaniu

26 lipca – przyjazd  do Polski we wczesnych godzinach porannych

Cena zawiera: transport autokarem turystycznym, zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (8 noclegów), śniadania w formie bufetu, lunche i obiadokolacje serwowane z bufetem sałatkowym, opieka wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW 15.000zł + KL 20.000euro, zwiedzanie Cesenatico, pakiet atrakcji i animacji wymienionych poniżej, ustawową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, VAT.

Cena nie zawiera: taksy klimatycznej i opłat administracyjnych, klimatyzacyjnych, drogowych i parkingowych  (30 euro/os. – obowiązkowa dopłata na miejscu).

Cena: 2750zł

Hotel Karim

 

Atrakcje w cenie

Wycieczka do Cesenatico

Urocza nadmorska miejscowość z portem zaprojektowanym przez Leonarda da Vinci, parkiem piniowym. Zapoznamy się z budową lokalnych łodzi, sposobem konserwacji żywności w średniowiecznych Włoszech, wypoczywać będziemy na lokalnych piaszczystych plażach.

 

Masa konkursów i animacji!

– lekcja włoskiego od postaw

– wizyta we włoskim centrum handlowym 😉

– Loża kłamców, czyli która historia jest prawdziwa?

– Gra miejska – co wiecie o Włoszech?

– Gry planszowe do dyspozycji grupy

– i wiele innych, ale przecież nie możemy zdradzić wszystkiego 🙂

Pakiet fakultatywny

Aquafan

Moc atrakcji wodnych w ogromnym aquaparku zewnętrznym. Znajdziemy w nim strefę zjeżdżalni o zróżnicowanym poziomie, basen z falą, plaże i mnóstwo wodnych gier dla każdego! Całodniowe wyjście dla fanów wodnych atrakcji spragnionych adrenaliny.

Kompleks posiada pięć dużych (podgrzewanych basenów) oraz w sumie około 3 km różnego rodzaju zjeżdżalni wodnych. Dla gości przygotowano tu także takie atrakcje jak m.in. StrizzaCool (zjeżdżalnia rurowa), miniaturowy ocean ze sztucznymi falami, Extreme River, zjeżdżalnia Kamikaze, czy Speedriul. Aquafan to jeden z największych i najpopularniejszych tego typu obiektów w całej Europie.

Cena: 35 euro

2022(8)

Mirabilandia

Jeden z najbardziej znanych parków rozrywki w tej części Włoch zapewni nam cały dzień pełen wrażeń! Rollercoastery, strefa wodna, spływy pontonowe, diabelski młyn, 6 stref tematycznych, 85 hektarów czystej zabawy dla fanów adrenaliny! Wiele osób porównuje ten park z polską Energylandią.

 

Cena: 40 euro

nowe WYCIECZKI WAKACYJNE(18)

Wenecja

Miasto, które nie potrzebuje reklamy, ale domaga się zwiedzania z przewodnikiem! Taki też jest plan – z części lądowej do miasta dostaniemy się pociągiem, następnie odbędziemy przewodnicki spacer, podczas którego zobaczymy najciekawsze miejsca w tym słynny Most Rialto, Plac św. Marka ze wspaniałą Bazyliką, a na koniec udamy się w rejs, dzięki czemu będziemy mogli delektować się widokom Wenecji z perspektywy Laguny Weneckiej. W cenie wliczona jest już opłata za wjazd do Wenecji, rejs w obie strony Laguną Wenecką, zwiedzanie z przewodnikiem oraz suchy prowiant.

Cena: 75 euro/os.

San Marino

Jeden z najmniejszych krajów świata zachwyca spektakularnymi widokami. San Marino to republika położona na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na morze i okolicę. Wejdziemy do Bazyliki św. Maryna, zobaczymy trzy słynne wieże, siedzibę władz miasta oraz fortyfikacje.

Cena: 25 euro

Ważne informacje organizacyjne

Uwaga! Wyjazd kierowany jest do dzieci i młodzieży. Aby wziąć udział w kolonii niezbędny jest dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty (ważny min. 6 miesięcy). We Włoszech obowiązuje waluta euro, dlatego kieszonkowe dzieci powinno być również w euro.

Za spełnienie wszystkich warunków wjazdu do kraju docelowego jak i krajów tranzytowych odpowiada osoba zawierająca umowę.

Każdy uczestnik musi posiadać wypełnioną przez rodzica lub opiekuna prawnego kartę kwalifikacyjną w formie papierowej.

Płatność za wycieczki fakultatywne przyjmowana jest w hotelu.