• Post category:Oferta

Weekend majowy w Budapeszcie

Zapraszamy Państwa na długo oczekiwany wyjazd do Budapesztu – kompleksu miejskiego o niesamowitej architekturze oraz bogatej historii. Tegoroczna Majówka nie będzie nudna! Ale do tego już Was chyba przyzwyczailiśmy. 🙂

Światowej klasy zabytki, kąpiele w wodach termalnych, regionalna uczta z pokazem folklorystycznym i muzyką – tego wyjazdu nie możecie przegapić.

Data: 1 – 3 maja 2024

Cena: 990zł

Cena zawiera: transport autokarem turystycznym, zakwaterowanie (2 noclegi – hotel***, pokoje 2- osobowe z łazienkami, na życzenie 3- lub 4-osobowe ), wyżywienie (2 śniadania i 1 obiadokolację), ubezpieczenie 15.000zł NNW i 20.000 euro KL, opiekę pilota, ustawowa składka na TFG, ustawowa składka na TFP, VAT

Cena nie zawiera: obowiązkowej dopłaty programowej, wydatków osobistych.

Obowiązkowa dopłata programowa: + 100 euro/os. (zwiedzanie z przewodnikiem w zestawach tourguide – łącznie 10h w trakcie 2 dni, 3-daniowa kolacja z 0,5l wina/os. i wieczorem folklorystycznym, wejście do term bez konieczności czekania w kolejce, wejście do Bazyliki św. Stefana,  opłaty administracyjne, drogowe i parkingowe). Wpłata u pilota w dniu wyjazdu.

Uwaga! Program wyjazdu podany poniżej może ulec modyfikacjom (zwłaszcza jeśli chodzi o kolejność i punkty zwiedzania).

Wyjazdy ze Świdnicy przy min. 5 wsiadających (4:00), Dzierżoniowa (4:20), Bielawy (4:40), Ząbkowic Śląskich (5:10) i Kłodzka (5:40)

 

Program wyjazdu

Dzień 1

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych.

Przyjazd do Budapesztu. Popołudnie spędzimy w jednych z najwyżej ocenianych basenach termalnych w stolicy Węgier – Termach Szechenyi. Relaks umożliwią nam baseny znajdujące się w spektakularnym prawie 100-letnim budynku. Skorzystamy z dobrodziejstw wody leczniczej, której właściwości opisano już w XIII wieku! Na miejscu znajduje się 13 basenów wewnętrznych i 5 zewnętrznych, 10 saun, restauracja oraz spa. Wstęp tylko dla osób powyżej 14 roku życia.

Obiadokolacja, przejazd do hotelu.

Dla chętnych możliwy spacer na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na Budapeszt nocą.

 

keszthelyi-timi-ezUDjYy17EA-unsplash

Dzień 2

Śniadanie.

Zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem w zestawach słuchawkowych tourguide. W programie m.in. Plac Bohaterów,  Park Miejski, Promenada Andrassy, Opera, Bazylika św. Stefana wraz ze zwiedzaniem wnętrz, Plac Wolności, pomnik Holokaustu, Parlament, mosty i brzeg Dunaju, Zamek królewski (Baszta Rybacka, Kosciól Macieja).

Czas wolny około 2 do 3 godzin.

Uroczysta trzydaniowa kolacja z 0,5l wina/osobę uświetniona przez wieczór folklorystyczny z pokazami tańca i muzyką cygańską.

Przejazd do hotelu.

Dzień 3

Śniadanie. Dalsza część zwiedzania Budapesztu. Przejazd do miejscowości Szentendre okrzykniętego jednym z najpiękniejszych miasteczek w tej części Europy o niespotykanym śródziemnomorskim klimacie. Możliwość zwiedzenia Muzeum Marcepanu.

Czas wolny .

Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Informacje praktyczne

  • Każdy uczestnik wyjazdu musi posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport.
  • Wstęp na termy wyłącznie dla osób, które ukończyły 14 rok życia. Aby skorzystać z basenów należy obowiązkowo posiadać klapki, a w basenie pływackim obowiązują czepki.
  • Na Węgrzech obowiązuje waluta forint węgierski, zachęcamy do zakupienia waluty przed wyjazdem na wydatki osobiste.
  •  W dniu wyjazdu należy stawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną
  •  Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – koszt 3% ceny imprezy. Ubezpieczenie należy wykupić bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy (OWU dostępne w formularzu zgłoszeniowym).